AXK460X490X5
AXK460X490X5
AXK460X490X5 INA 460x490x5mm Basic dynamic load rating (C) 133 kN Needle roller bearings
Bearing number AXK460X490X5 Size (mm) 460x490x5 Brand INA Bore Diameter (mm) 460 Outer Diameter (mm) 490 Width (mm) 5 d 460 mm D 490 mm H 5 mm Ea 488 mm Eb 462 mm Weight 400 Kg Basic dynamic load rating (C) 133 kN Basic static load rating (C0) 1180 kN Fatigue load limit (Pu)