AXK460X490X5 INA 460x490x5mm Basic dynamic load rating (C) 133 kN Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number AXK460X490X5
Size (mm) 460x490x5
Brand INA
Bore Diameter (mm) 460
Outer Diameter (mm) 490
Width (mm) 5
d 460 mm
D 490 mm
H 5 mm
Ea 488 mm
Eb 462 mm