AXK400X430X5
AXK400X430X5
AXK400X430X5 INA 400x430x5mm BDI Inventory 0.0 Needle roller bearings
Bearing number AXK400X430X5 Size (mm) 400x430x5 Brand INA Bore Diameter (mm) 400 Outer Diameter (mm) 430 Width (mm) 5 d 400 mm D 430 mm H 5 mm Ea 428 mm Eb 402 mm Weight 360 Kg Basic dynamic load rating (C) 124 kN Basic static load rating (C0) 1030 kN Fatigue load limit (Pu)