AXK260X306X5
AXK260X306X5
AXK260X306X5 INA 260x306x5mm Basic static load rating (C0) 1250 kN Needle roller bearings
Bearing number AXK260X306X5 Size (mm) 260x306x5 Brand INA Bore Diameter (mm) 260 Outer Diameter (mm) 306 Width (mm) 5 d 260 mm D 306 mm H 5 mm Ea 304 mm Eb 262 mm Weight 490 Kg Basic dynamic load rating (C) 157 kN Basic static load rating (C0) 1250 kN Fatigue load limit (Pu)