AXK260X306X5 INA 260x306x5mm Basic static load rating (C0) 1250 kN Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number AXK260X306X5
Size (mm) 260x306x5
Brand INA
Bore Diameter (mm) 260
Outer Diameter (mm) 306
Width (mm) 5
d 260 mm
D 306 mm
H 5 mm
Ea 304 mm
Eb 262 mm
Weight 490 Kg
Basic dynamic load rating (C) 157 kN
Basic static load rating (C0) 1250 kN
Fatigue load limit (Pu) 84 000
Ruville 5441 wheel bearings 170 Million used Ruville 5441 wheel bearings instantly 35 mm d searchable. Shop our large selection of parts based on brand, price, description, and 7 mm B location. Order the with stock … d 35 mm D 47 mm B 7 mm rs min 0.3 mm Radial clearance class CN Mass 0.03 kg Dynamic load,
SKF NJ 2220 ECJ thrust ball bearings With over 10170 full-service stores, our SKF NJ 2220 ECJ thrust ball bearings inventory is extensive and our parts 220 mm Bore d are priced right. within 24 hours. This helps you maximize your productivity by saving time and your hard-earned dollars. Bore d 220 mm O.D. D 370.000 mm Width B 150.000 mm DUR/DOR