AXK260X290X5
AXK260X290X5
AXK260X290X5 INA Weight 240 Kg 260x290x5mm Needle roller bearings
Bearing number AXK260X290X5 Size (mm) 260x290x5 Brand INA Bore Diameter (mm) 260 Outer Diameter (mm) 290 Width (mm) 5 d 260 mm D 290 mm H 5 mm Ea 288 mm Eb 262 mm Weight 240 Kg Basic dynamic load rating (C) 100 kN Basic static load rating (C0) 690 kN Fatigue load limit (Pu)