AXK240X286X5
AXK240X286X5
AXK240X286X5 INA 240x286x5mm Width 5mm Needle roller bearings
Bearing number AXK240X286X5 Size (mm) 240x286x5 Brand INA Bore Diameter (mm) 240 Outer Diameter (mm) 286 Width (mm) 5 d 240 mm D 286 mm H 5 mm Ea 284 mm Eb 242 mm Weight 460 Kg Basic dynamic load rating (C) 152 kN Basic static load rating (C0) 1160 kN Fatigue load limit (Pu)