AXK170X200X5
AXK170X200X5
AXK170X200X5 INA 170x200x5mm Eb 172 mm Needle roller bearings
Bearing number AXK170X200X5 Size (mm) 170x200x5 Brand INA Bore Diameter (mm) 170 Outer Diameter (mm) 200 Width (mm) 5 d 170 mm D 200 mm H 5 mm Ea 198 mm Eb 172 mm Weight 170 Kg Basic dynamic load rating (C) 83 kN Basic static load rating (C0) 480 kN Fatigue load limit (Pu)