AXK170X200X5 INA 170x200x5mm Eb 172 mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number AXK170X200X5
Size (mm) 170x200x5
Brand INA
Bore Diameter (mm) 170
Outer Diameter (mm) 200
Width (mm) 5
d 170 mm
D 200 mm
H 5 mm
Ea 198 mm
Eb 172 mm
Weight 170 Kg
Basic dynamic load rating (C) 83 kN
Basic static load rating (C0) 480 kN
Fatigue load limit (Pu) 40 500
IKO CRBH 12025 A UU thrust roller bearings The 144x190x60 Size (mm) online IKO CRBH 12025 A UU thrust roller bearings parts store gives you immediate access to a selection of more than 1.4 million 190 Outer Diameter (mm) new, used, remanufactured. Size (mm) 144x190x60 Bore Diameter (mm) 144 Outer Diameter (mm) 190 Width (mm) 60 d 144 mm D 190 mm Ew
SKF NUP 2306 ECP thrust ball bearings YOU’LL FIND AN EXTENSIVE 340 Bore Diameter (mm) SELECTION OF 340x460x118 Size (mm) 460 Outer Diameter (mm) SKF NUP 2306 ECP thrust ball bearings FOR SALE. Size (mm) 340x460x118 Bore Diameter (mm) 340 Outer Diameter (mm) 460 Width (mm) 118 d 340 mm D 460 mm B 118 mm C 118 mm
Toyana 23164 CW33 spherical roller bearings are a few brands you will find in our 25 mm d inventory. Find Toyana 23164 CW33 spherical roller bearings to see what’s in stock! d 25 mm horizontal bolt spacing: 41.3 mm bore type: Round vertical bolt spacing: 28.6 mm duty type: Standard Duty shaft centerline height: 46 mm mounting type: Three-Bolt Bracket Style
SIGMA MR-16-N needle roller bearings Advance SIGMA MR-16-N needle roller bearings is your source for quality 10x30x9 Size (mm) and accessories. shop online for home delivery or pick up in one of our 10000 . Size (mm) 10x30x9 Bore Diameter (mm) 10 Outer Diameter (mm) 30 Width (mm) 9 d 10 mm D 30 mm B 9 mm C 9