AXK130170
AXK130170
AXK130170 KOYO Cu 78.7 130x170x5mm Needle roller bearings
Bearing number AXK130170 Size (mm) 130x170x5 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 130 Outer Diameter (mm) 170 Width (mm) 5 d 130 mm D 170 mm T 5 mm ra max. 0.6 mm Ea 167.0 mm Eb 136.0 mm Weight 0.198 Kg Basic dynamic load rating (C) 132 kN Basic static load rating (C0) 829 kN
AXK130170
AXK130170 Timken T 5 mm 130x170x5mm Needle roller bearings
Bearing number AXK130170 Size (mm) 130x170x5 Brand Timken Bore Diameter (mm) 130 Outer Diameter (mm) 170 Width (mm) 5 d 130 mm D 170 mm T 5 mm ra max. 0.6 mm Ea 167 mm Eb 136 mm Weight 0.198 Kg Basic dynamic load rating (C) 132 kN Basic static load rating (C0) 829 kN