AXK130170 Timken T 5 mm 130x170x5mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number AXK130170
Size (mm) 130x170x5
Brand Timken
Bore Diameter (mm) 130
Outer Diameter (mm) 170
Width (mm) 5
d 130 mm
D 170 mm
T 5 mm
ra max. 0.6 mm
Ea 167 mm
Eb 136 mm
Weight 0.198 Kg
Basic dynamic load rating (C) 132 kN
Basic static load rating (C0) 829 kN
ISB CRB 30035 thrust roller bearings Request A Quote For 75x115x20 Size (mm) Your Special ISB CRB 30035 thrust roller bearings Needs Today! 75 Bore Diameter (mm) Free Quotes. ISO 9001 certified. Size (mm) 75x115x20 Bore Diameter (mm) 75 Outer Diameter (mm) 115 Width (mm) 20 d 75 mm D 115 mm B 20 mm ra1 max. 0,6 mm Angle (α)
SNFA BS 275 /S 7P62U thrust ball bearings SNFA BS 275 /S 7P62U thrust ball bearings Industries and Applications ? We sell discount online as well as cheap machinery 98.425 mm da parts. da 98.425 mm Da 200 mm Ca 62.89 mm A1 120.65 mm A2 165.1 mm S 4.763 mm ba 50.006 mm H 244.475 mm H1 125.425 mm H2 52.388 mm