900SLPT1251
900SLPT1251
900SLPT1251 NSK 900x1250x285mm r1 min. 7.5 mm Spherical roller bearings
Bearing number 900SLPT1251 Size (mm) 900x1250x285 Brand NSK Bore Diameter (mm) 900 Outer Diameter (mm) 1250 Width (mm) 285 d 900 mm D 1 250 mm B 285 mm b 410 mm d1 1 100 mm r1 min. 7.5 mm r2 min. 19 mm Basic dynamic load rating (C) 9 850 kN