900SLPT1251 NSK 900x1250x285mm r1 min. 7.5 mm Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 900SLPT1251
Size (mm) 900x1250x285
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 900
Outer Diameter (mm) 1250
Width (mm) 285
d 900 mm
D 1 250 mm
B 285 mm
b 410 mm
d1 1 100 mm
r1 min. 7.5 mm
r2 min. 19 mm