51WR5651A
51WR5651A
51WR5651A KOYO Basic static load rating (C0) 151 kN 51x56x50.8mm Needle roller bearings
Bearing number 51WR5651A Size (mm) 51x56x50.8 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 51 Outer Diameter (mm) 56 Width (mm) 50.8 Fw 51 mm Ew 56 mm B 50.8 mm Weight 0.118 Kg Basic dynamic load rating (C) 55.5 kN Basic static load rating (C0) 151 kN