511/710-FP
511/710-FP
511/710-FP NKE D 850 mm 710x850x112mm Thrust ball bearings
Bearing number 511/710-FP Size (mm) 710x850x112 Brand NKE Bore Diameter (mm) 710 Outer Diameter (mm) 850 Width (mm) 112 d 710 mm D 850 mm H 112 mm d1 845 mm r1 min. 4 mm r2 min. 4 mm D1 715 mm Weight 128 Kg Basic dynamic load rating (C) 865 kN Basic static load