50MKM5825
50MKM5825
50MKM5825 KOYO D 58 mm 50x58x25mm Needle roller bearings
Bearing number 50MKM5825 Size (mm) 50x58x25 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 50 Outer Diameter (mm) 58 Width (mm) 25 Fw 50 mm D 58 mm C 25 mm b 22.3 mm Weight 0.097 Kg Basic dynamic load rating (C) 35.9 kN Basic static load rating (C0) 82.5 kN