50BTM5825
50BTM5825
50BTM5825 KOYO Basic static load rating (C0) 82.5 kN 50x58x25mm Needle roller bearings
Bearing number 50BTM5825 Size (mm) 50x58x25 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 50 Outer Diameter (mm) 58 Width (mm) 25 Fw 50 mm D 58 mm C 25 mm Weight 0.086 Kg Basic dynamic load rating (C) 35.9 kN Basic static load rating (C0) 82.5 kN