50BTM5825 KOYO Basic static load rating (C0) 82.5 kN 50x58x25mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 50BTM5825
Size (mm) 50x58x25
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 50
Outer Diameter (mm) 58
Width (mm) 25
Fw 50 mm
D 58 mm
C 25 mm
Weight 0.086 Kg
Basic dynamic load rating (C) 35.9 kN
Basic static load rating (C0) 82.5 kN
SKF 23220 CC/W33 spherical roller bearings SKF 23220 CC/W33 spherical roller bearings, Units and Housings CAD 1307jc3-qbl SKU: models , Manufacturing Service . Get Your In Stock Availability: Free. SKU: 1307jc3-qbl Availability: In Stock Weight: 0.02 KGS d 35mm D 80mm B 21mm Cage Type: Steel Seals or Shields: Open Type Clearance: C3
IKO BAM 3612 needle roller bearings Advance IKO BAM 3612 needle roller bearings is your source for quality and accessories. shop online for home delivery or pick up in one 3mm9111wicrsul-timken SKU: of our 10000 . SKU: 3mm9111wicrsul-timken Availability: In Stock Weight: 0.38 KGS d 55mm D 90mm B 18mm Dynamic Load Rating (kN): 27.2 Static Load Rating (kN): 35.9 Speed