45TAB07DB
45TAB07DB
45TAB07DB NACHI Basic static load rating (C0) 59.5 kN 45x75x15mm Thrust ball bearings
Bearing number 45TAB07DB Size (mm) 45x75x15 Brand NACHI Bore Diameter (mm) 45 Outer Diameter (mm) 75 Width (mm) 15 d 45 mm D 75 mm B 15 mm C 15 mm Angle (α) 60 ° r min. 1 mm r1 min. 0.6 mm 2B 30 mm Weight 0.25 Kg Basic dynamic load rating (C) 33.5