45TAB07DB NACHI Basic static load rating (C0) 59.5 kN 45x75x15mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number 45TAB07DB
Size (mm) 45x75x15
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 45
Outer Diameter (mm) 75
Width (mm) 15
d 45 mm
D 75 mm
B 15 mm
C 15 mm
Angle (α) 60 °
r min. 1 mm
r1 min. 0.6 mm
2B 30 mm