45BM5216
45BM5216
45BM5216 KOYO Basic dynamic load rating (C) 23.8 kN 45x52x16mm Needle roller bearings
Bearing number 45BM5216 Size (mm) 45x52x16 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 45 Outer Diameter (mm) 52 Width (mm) 16 Fw 45 mm D 52 mm C 16 mm Weight 0.049 Kg Basic dynamic load rating (C) 23.8 kN Basic static load rating (C0) 65.9 kN