45BM5216 KOYO Basic dynamic load rating (C) 23.8 kN 45x52x16mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 45BM5216
Size (mm) 45x52x16
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 45
Outer Diameter (mm) 52
Width (mm) 16
Fw 45 mm
D 52 mm
C 16 mm