32VP3827
32VP3827
32VP3827 KOYO Ew 38 mm 32x38x27mm Needle roller bearings
Bearing number 32VP3827 Size (mm) 32x38x27 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 32 Outer Diameter (mm) 38 Width (mm) 27 Fw 32 mm Ew 38 mm B 27 mm Weight 0.038 Kg Basic dynamic load rating (C) 29.6 kN Basic static load rating (C0) 50.7 kN