32BTM3811A
32BTM3811A
32BTM3811A KOYO (Grease) Lubrication Speed 6500 r/min 32x38x11mm Needle roller bearings
Bearing number 32BTM3811A Size (mm) 32x38x11 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 32 Outer Diameter (mm) 38 Width (mm) 11 Fw 32 mm D 38 mm C 11 mm Weight 0.015 Kg Basic dynamic load rating (C) 4.9 kN Basic static load rating (C0) 6.75 kN (Grease) Lubrication Speed 6500 r/min