31BTM3918A
31BTM3918A
31BTM3918A KOYO (Grease) Lubrication Speed 7200 r/min 31x39x17.8mm Needle roller bearings
Bearing number 31BTM3918A Size (mm) 31x39x17.8 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 31 Outer Diameter (mm) 39 Width (mm) 17.8 Fw 31 mm D 39 mm C 17.8 mm Weight 0.039 Kg Basic dynamic load rating (C) 20.6 kN Basic static load rating (C0) 34.6 kN (Grease) Lubrication Speed 7200 r/min