31BTM3918A KOYO (Grease) Lubrication Speed 7200 r/min 31x39x17.8mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 31BTM3918A
Size (mm) 31x39x17.8
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 31
Outer Diameter (mm) 39
Width (mm) 17.8
Fw 31 mm
D 39 mm
C 17.8 mm
Weight 0.039 Kg
Basic dynamic load rating (C) 20.6 kN
Basic static load rating (C0) 34.6 kN
(Grease) Lubrication Speed 7200 r/min
NTN 32240 tapered roller bearings Find the discount NTN 32240 tapered roller bearings online you need . We offer … If you check out 35x72x17 Size (mm) 35 Bore Diameter (mm) our large selection of NTN 32240 tapered roller bearings once . Size (mm) 35x72x17 Bore Diameter (mm) 35 Outer Diameter (mm) 72 Width (mm) 17 d 35 mm D