30WR3429A
30WR3429A
30WR3429A KOYO (Grease) Lubrication Speed 9100 r/min 30x34x29mm Needle roller bearings
Bearing number 30WR3429A Size (mm) 30x34x29 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 30 Outer Diameter (mm) 34 Width (mm) 29 Fw 30 mm Ew 34 mm B 29 mm Weight 0.032 Kg Basic dynamic load rating (C) 14.4 kN Basic static load rating (C0) 25.5 kN (Grease) Lubrication Speed 9100 r/min (Oil) Lubrication Speed 16000 r/min