30VS3716AP-1
30VS3716AP-1
30VS3716AP-1 KOYO Basic dynamic load rating (C) 20.8 kN 30x37x16mm Needle roller bearings
Bearing number 30VS3716AP-1 Size (mm) 30x37x16 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 30 Outer Diameter (mm) 37 Width (mm) 16 Fw 30 mm Ew 37 mm B 16 mm Lw 12.8 mm Weight 0.03 Kg Basic dynamic load rating (C) 20.8 kN