30VS3716AP-1 KOYO Basic dynamic load rating (C) 20.8 kN 30x37x16mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 30VS3716AP-1
Size (mm) 30x37x16
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 30
Outer Diameter (mm) 37
Width (mm) 16
Fw 30 mm
Ew 37 mm
B 16 mm
Lw 12.8 mm