30TAB06DB-2LR
30TAB06DB-2LR
30TAB06DB-2LR NACHI Static Load Rating 10.400 N 30x62x15mm Thrust ball bearings
Bearing number 30TAB06DB-2LR Size (mm) 30x62x15 Brand NACHI Bore Diameter (mm) 30 Outer Diameter (mm) 62 Width (mm) 15 d 30 mm D 62 mm B 15 mm C 15 mm Angle (α) 60 ° d1 39.7 mm d2 46.2 mm r min. 1 mm r1 min. 0.6 mm 2B 30 mm D1 47.5 mm