30MKM3716
30MKM3716
30MKM3716 KOYO Fw 30 mm 30x37x16mm Needle roller bearings
Bearing number 30MKM3716 Size (mm) 30x37x16 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 30 Outer Diameter (mm) 37 Width (mm) 16 Fw 30 mm D 37 mm C 16 mm b 13.3 mm Weight 0.033 Kg Basic dynamic load rating (C) 17.1 kN Basic static load rating (C0) 29.3 kN