30BTM3726
30BTM3726
30BTM3726 KOYO 30x37x26mm Basic static load rating (C0) 52 kN Needle roller bearings
Bearing number 30BTM3726 Size (mm) 30x37x26 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 30 Outer Diameter (mm) 37 Width (mm) 26 Fw 30 mm D 37 mm C 26 mm Weight 0.048 Kg Basic dynamic load rating (C) 26.7 kN Basic static load rating (C0) 52 kN