294/800-E-MB
294/800-E-MB
294/800-E-MB FAG T2 121 mm 800x1360x335mm Thrust roller bearings
Bearing number 294/800-E-MB Size (mm) 800x1360x335 Brand FAG Bore Diameter (mm) 800 Outer Diameter (mm) 1360 Width (mm) 335 d 800 mm D 1360 mm T 335 mm A 462 mm D1 1030 mm Da max 1200 mm Db min 1390 mm d1 1245 mm da min 1050 mm db max 862 mm ra max