294/800-E-MB FAG T2 121 mm 800x1360x335mm Thrust roller bearings
image_pdf
Bearing number 294/800-E-MB
Size (mm) 800x1360x335
Brand FAG
Bore Diameter (mm) 800
Outer Diameter (mm) 1360
Width (mm) 335
d 800 mm
D 1360 mm
T 335 mm
A 462 mm
D1 1030 mm
Da max 1200 mm
Db min 1390 mm
d1 1245 mm
da min 1050 mm
db max 862 mm
ra max 12 mm
rmin 15 mm
T1 163 mm
T2 121 mm
T3 214.5 mm
T4 241 mm