294/630-E1-MB
294/630-E1-MB
294/630-E1-MB INA Db min. 1 115 mm 630x1090x280mm Thrust roller bearings
Bearing number 294/630-E1-MB Size (mm) 630x1090x280 Brand INA Bore Diameter (mm) 630 Outer Diameter (mm) 1090 Width (mm) 280 d 630 mm D 1 090 mm T 280 mm T1 137 mm T2 107 mm d1 1 000 mm r min. 12 mm A 365 mm D1 815 mm da min. 860 mm Da max.