294/630-E1-MB INA Db min. 1 115 mm 630x1090x280mm Thrust roller bearings
image_pdf
Bearing number 294/630-E1-MB
Size (mm) 630x1090x280
Brand INA
Bore Diameter (mm) 630
Outer Diameter (mm) 1090
Width (mm) 280
d 630 mm
D 1 090 mm
T 280 mm
T1 137 mm
T2 107 mm
d1 1 000 mm
r min. 12 mm
A 365 mm
D1 815 mm
da min. 860 mm
Da max. 960 mm
db max. 678 mm
Db min. 1 115 mm
ra max. 10 mm