294/560-E-MB
294/560-E-MB
294/560-E-MB FAG 560x980x250mm Outer Diameter 980mm Thrust roller bearings
Bearing number 294/560-E-MB Size (mm) 560x980x250 Brand FAG Bore Diameter (mm) 560 Outer Diameter (mm) 980 Width (mm) 250 d 560 mm D 980 mm T 250 mm A 328 mm D1 729 mm Da max 860 mm Db min 997 mm d1 890 mm da min 750 mm db max 606 mm ra max