26WR3124-2
26WR3124-2
26WR3124-2 KOYO 26x31x24mm (Oil) Lubrication Speed 18000 r/min Needle roller bearings
Bearing number 26WR3124-2 Size (mm) 26x31x24 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 26 Outer Diameter (mm) 31 Width (mm) 24 Fw 26 mm Ew 31 mm B 24 mm Weight 0.03 Kg Basic dynamic load rating (C) 20.6 kN Basic static load rating (C0) 33.9 kN (Grease) Lubrication Speed 11000 r/min (Oil) Lubrication Speed 18000 r/min