26NQ3420
26NQ3420
26NQ3420 KOYO 26x34x20mm Width 20mm Needle roller bearings
Bearing number 26NQ3420 Size (mm) 26x34x20 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 26 Outer Diameter (mm) 34 Width (mm) 20 Fw 26 mm D 34 mm C 20 mm r min. 0.3 mm Weight 0.042 Kg Basic dynamic load rating (C) 14.2 kN Basic static load rating (C0) 28.9 kN