25NQ3717AD-1
25NQ3717AD-1
25NQ3717AD-1 KOYO 25x37x17mm Width 17mm Needle roller bearings
Bearing number 25NQ3717AD-1 Size (mm) 25x37x17 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 25 Outer Diameter (mm) 37 Width (mm) 17 Fw 25 mm D 37 mm C 17 mm r min. 1 mm r5 min. 1.0 mm Weight 0.056 Kg Basic dynamic load rating (C) 19.3 kN Basic static load rating (C0) 22.5 kN (Grease) Lubrication