249/950-B-K30-MB
249/950-B-K30-MB
249/950-B-K30-MB FAG C0r 28500000 N / Static load rating (radial) 950x1250x300mm Spherical roller bearings
Bearing number 249/950-B-K30-MB Size (mm) 950x1250x300 Brand FAG Bore Diameter (mm) 950 Outer Diameter (mm) 1250 Width (mm) 300 d 950 mm D 1250 mm B 300 mm D1 1155 mm Da max 1222 mm da min 978 mm ds 12.5 mm ns 23.5 mm ra max 6 mm rmin 7.5 mm m 1013 kg