249/850-B-MB
249/850-B-MB
249/850-B-MB FAG Y2 4.44 850x1120x272mm Spherical roller bearings
Bearing number 249/850-B-MB Size (mm) 850x1120x272 Brand FAG Bore Diameter (mm) 850 Outer Diameter (mm) 1120 Width (mm) 272 d 850 mm D 1120 mm B 272 mm D1 1033.9 mm Da max 1097 mm da min 873 mm ds 12.5 mm ns 23.5 mm ra max 5 mm rmin 6 mm m 756 kg