249/850-B-MB FAG Y2 4.44 850x1120x272mm Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 249/850-B-MB
Size (mm) 850x1120x272
Brand FAG
Bore Diameter (mm) 850
Outer Diameter (mm) 1120
Width (mm) 272
d 850 mm
D 1120 mm
B 272 mm
D1 1033.9 mm
Da max 1097 mm
da min 873 mm
ds 12.5 mm
ns 23.5 mm
ra max 5 mm
rmin 6 mm