249/750CAK30/W33
249/750CAK30/W33
249/750CAK30/W33 SKF Calculation factor (Y0) 2.8 750x1000x250mm Spherical roller bearings
Bearing number 249/750CAK30/W33 Size (mm) 750x1000x250 Brand SKF Bore Diameter (mm) 750 Outer Diameter (mm) 1000 Width (mm) 250 d 750 mm D 1000 mm B 250 mm C 250 mm b 22.3 mm d2 830 mm r1 min. 6 mm r2 min. 6 mm D1 916 mm K 12 mm da min. 773 mm