249/750-B-MB
249/750-B-MB
249/750-B-MB FAG 750x1000x250mm da min 773 mm Spherical roller bearings
Bearing number 249/750-B-MB Size (mm) 750x1000x250 Brand FAG Bore Diameter (mm) 750 Outer Diameter (mm) 1000 Width (mm) 250 d 750 mm D 1000 mm B 250 mm D1 921.7 mm Da max 977 mm da min 773 mm ds 12.5 mm ns 23.5 mm ra max 5 mm rmin 6 mm m 571 kg