249/710-MB-W33
249/710-MB-W33
249/710-MB-W33 NKE Basic dynamic load rating (C) 5952 kN 710x950x243mm Spherical roller bearings
Bearing number 249/710-MB-W33 Size (mm) 710x950x243 Brand NKE Bore Diameter (mm) 710 Outer Diameter (mm) 950 Width (mm) 243 d 710 mm D 950 mm B 243 mm C 243 mm r1 min. 6 mm r2 min. 6 mm Weight 670 Kg Basic dynamic load rating (C) 5952 kN Basic static load rating (C0) 15840