249/710-MB-W33 NKE Basic dynamic load rating (C) 5952 kN 710x950x243mm Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 249/710-MB-W33
Size (mm) 710x950x243
Brand NKE
Bore Diameter (mm) 710
Outer Diameter (mm) 950
Width (mm) 243
d 710 mm
D 950 mm
B 243 mm
C 243 mm
r1 min. 6 mm
r2 min. 6 mm