249/1320-B-K30-MB
249/1320-B-K30-MB
249/1320-B-K30-MB FAG 1320x1720x400mm Width 400mm Spherical roller bearings
Bearing number 249/1320-B-K30-MB Size (mm) 1320x1720x400 Brand FAG Bore Diameter (mm) 1320 Outer Diameter (mm) 1720 Width (mm) 400 d 1320 mm D 1720 mm B 400 mm D1 1595.5 mm Da max 1640 mm da min 1348 mm ds 12.5 mm ns 23.5 mm ra max 6 mm rmin 7.5 mm m 2515 kg