249/1320-B-K30-MB FAG 1320x1720x400mm Width 400mm Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 249/1320-B-K30-MB
Size (mm) 1320x1720x400
Brand FAG
Bore Diameter (mm) 1320
Outer Diameter (mm) 1720
Width (mm) 400
d 1320 mm
D 1720 mm
B 400 mm
D1 1595.5 mm
Da max 1640 mm
da min 1348 mm
ds 12.5 mm
ns 23.5 mm
ra max 6 mm
rmin 7.5 mm