249/1000-B-K30-MB
249/1000-B-K30-MB
249/1000-B-K30-MB FAG 1000x1320x315mm Cr 11400000 N / Dynamic load rating (radial) Spherical roller bearings
Bearing number 249/1000-B-K30-MB Size (mm) 1000x1320x315 Brand FAG Bore Diameter (mm) 1000 Outer Diameter (mm) 1320 Width (mm) 315 d 1000 mm D 1320 mm B 315 mm D1 1218.4 mm Da max 1292 mm da min 1028 mm ds 12.5 mm ns 23.5 mm ra max 6 mm rmin 7.5 mm m 1192 kg